مجموعه شرکت های علی بابا

 

مجموعه علی بابا در سال 1999 توسط جک ما راه اندازی شد .شما به واسطه این پلتفرم با میلیون ها خریدار و تولید کننده در تماس خواهید بود.صد ها میلیون محصول در 40 رده اصلی در پلترفم علی بابا به نمایش گذاشته می شوند.

ارتباط بین تولید کننده و خریدار در علی با با بسیار آسان امکان پذیراست.جک ما قصد دارد مجموعه علی بابا را به هفدهمین اقتصاد دنیا در سال 2020 تبدیل کند.

در اینجا قصد داریم معرفی مختصری از مجموعه شرکت های علی بابا داشته باشیم.

TAOBAO

این پلترفم مخصوص مردم چین ساخته شده است و تمام مردم چین می توانند مستقیم با تمام تولید کننده ها ارتباط داشته باشند و از تمام خدمات آنها با خبر بشوند.گفته می شود این پلتفرم بزرگترین مقصد تجارت موبایل چین هست . در مجموع، مصرف کننده ها از بازار Taobao برای بدست آوردن دانش محصول، گفتگو با دیگر مصرف کنندگان، دریافت بروزرسانی های سریع از بازرگانان و استفاده از رسانه تعاملی برای تماس با یکدیگر و با برندها و خرده فروشان استفاده می کنند.

TMALL.COM

بزرگترین پلتفرم شخص ثالث چین برای برندها و خرده فروشان

تعداد زیادی از برندها و خرده فروشان بین المللی و چینی، ویترین هایی را در Tmall.com ایجاد کرده اند و یا ارائه محصول در این ویترین ها می پردازند.

JUHUASUAN

پلتفرم فروش و بازاریابی برای فروش سریع

یک پلتفرم بازاریابی و فروش برای فروش های سریع می باشد که در آن بازرگانان بازار Tmall.com و Taobao  

می توانند مشتری های جدید بدست بیاورند و آگاهی های برند را از طریق تخفیف های ویژه و رویدادهای تشویقی افزایش دهند.

ALIEXPRESS

بازار مصرف کننده جهانی عام

این مجموعه در اوریل 2010 راه اندازی شده  است . یک بازار خرده فروشی جهانی ،از سراسر جهان را قادر به خرید مستقیم از سازندگان و توزیع کنندگان در چین می سازد و دسترسی به گستره وسیعی از محصولات را در قیمت های رقابتی دارد.طیف وسیعی از ایرانی ها هم مشتری این سایت بودند اما از آغاز سال 2016 سرویس دهی این سایت به ایران متوقف شده است.

ALIBABA.COM

بازارعمده فروشی اصلی برای تجارت جهانی

اولین کسب وکار گروه علی بابا، Alibaba.com، یک بازار کلی فروشی انگلیسی زبان اصلی برای تجارت جهانی می باشد. خریداران در Alibaba.com، کسانی که در بیش از 200 کشور و ناحیه در سراسر جهان واقع شده اند نوعا عاملان بازرگانی، عمده فروشان، خرده فروشان، سازندگان می باشند. این سایت عملا بازار عمده فروشی محسوب می شود و در ضمن برگ برنده گروه علی بابا نیز هست .این سایت در ابتدا برای قطع وابستگی خریداران چینی با شرکت ebay و amazoon با به عرصه گذاشت .

1688.com

بازارعمده فروشی آنلاین در چین

راه اندازی شده در 1999.

یک بازارعمده فروشی آنلاین می باشد که خریداران و فروشندگان را در چین متصل می کند کسانی که در کالا، الکترونیک، مواد خام، مولفه های صنعتی و محصولات کشاورزی و شیمیایی در میان دیگران تجارت می کنند. به عنوان یک کانال کلی فروشی برای بازرگانان درحال انجام کسب و کار روی بازارهای خرده گروه علی بابا برای منبع یابی محصولات ازعمده فروشان  داخلی خدمت می کند.

ALIMAMA

پلتفرم تکنولوژی بازاریابی عمده

راه اندازی شده در نوامبر 2007

.یک پلتفرم تکنولوژی بازاریابی می باشد که به فروشندگان سرویس های بازاریابی آنلاین بازارهای گروه علی بابا برای کامپیوترهای شخصی و دستگاه های موبایل پیشنهاد می دهد. در برنامه بازاریابی مربوطه آن، Alimama نیز بازاریاب ها را قادر به برقراری نمایش های بازاریابی روی سایت های شخص ثالث و نرم افزارهای موبایل می سازد.

ALIBABA CLOUD

توسعه دهنده پلتفرم ها برای محاسبه ابری و مدیریت داده

راه اندازی شده در سپتامبر 2009

بازوی محاسباتی ابر گروه علی بابا، پلتفرم های مقیاس پذیر را برای محاسبه ابری و مدیریت داده تاحد زیادی توسعه می دهد. این مجموعه به شرکت کننده های اکوسیستم تجارت موبایل و آنلاین گروه علی بابا و همچنین دیگر کسب و کارها و مشتری های شخص سوم خدمات ابری ارایه می دهد.

 

 

 

 

Share