معرفی سایت name.com

مقدمه

وبسایت www.name.com یک مرجع معتبر برای ثبت دامنه، هاست و خدمات مربوط به سایت‌های اینترنتی است که تحت حمایت و پشتیبانی شرکت ثبت نام و شماره‌ی اختصاصی اینترنتی (ICANN) است. دفتر مرکزی این سایت در دنورِ کلورادو آمریکا است و در حال حاظر بیش از ۳۲۰،۰۰۰ مشتری و ۱.۹ میلیون دامنه‌ی اینترنتی را مدیریت می‌کند. گردانندگان این شرکت ۳۷ نفر هستند که در ۶ بخش فعالیت می‌کنند. خدمات این شرکت شامل ثبت دامنه‌ DNS، خدمات هاست، خدمات ایمیل، گواهینامه‌های SSL و سایر محصولات وب‌سایت‌های اینترنتی است.

تاریخچه

name.com در سال ۲۰۰۳ توسط «بیل ماشکین» تاسیس شد. ماشکین در ابتدا وبسایت Domainsite.com را مدیریت می‌کرد. در ۷ ژانویه ۲۰۱۳ اعلام شد که Media Demand وبسایت name.com را خریداری کرده است. برای این معامله، بیش از ۱۸ میلیون دلار پرداخت شد.

اکنون شرکت مادر name.com تمامی حقوق این گروه تجاری را در اختیار دارد. حقوق زیرمجموعه‌هایی همچون NameJet که بخشی برای خدمات پس‌ازفروش ثبت دامنه و خدمات هاست است؛ همچنین Rightside که اعتبار ثبت دامنه‌های تحت پوشش را برعهده دارد. نماد این شرکت موجودی خیالی به‌نام «Bearglecorn» است که خرسی تک‌شاخ با بال‌های عقاب است.

سرویس‌ها و خدمات

سایت ثبت‌کننده‌ی name.com واسطه‌گریِ ثبت دامنه، هاست و خدمات پس از فروش دامنه‌های سطح بالایی همچون «TLDs» و قدیمی را ارائه می‌کند. این وبسایت سرویس‌هایی همچون ارائه‌ی دامنه، وب‌هاستینگ، ایمیل، Google Apps for Work، گواهی‌نامه‌های SSL، طراحی سایت، نصب وردپرس و خدمات دیگر را شامل می‌شود. همچنین این شرکت از تایید دومرحله‌ای نیز پشتیبانی می‌کند تا به کاربران خود امکان اضافه کردن لایه‌ای اضافی به حساب کابری خود را بدهد.

جزئیات سرویس‌ها و خدمات در ادامه‌ی ثبت دامنه و هاست این وبسایت به شرح زیر است:

-           ارائه‌ی دامنه:

خدمات بخش دامنه شامل سه بخش اصلی «خرید دامنه»، «مدیریت دامنه» و «بازیابی دامنه» می‌شود.

در بخش «خرید دامنه» می‌توانید:

دامنه‌ها را بر اساس نام جستجو کنید.

دامنه‌ها را به‌صورت حجمی جستجو کنید.

دامنه‌های رایگان را ببینید.

دامنه‌های تاریخ‌گذشته را ببینید و

دامنه‌ی خود را حذف کنید.

در قسمت «مدیریت دامنه» می‌توانید امکاناتی همچون:

انتقال دامنه

ابزارهای انتقال دامنه

حریم خصوصی دامنه

برنامه‌های کاربردی و

قیمت‌گذاری دامنه را ببینید.

در بخش «بازیابی دامنه» نیز گزینه‌هایی برای:

دیدن فهرست دامنه‌های‌تان و

بازیابی آن‌ها وجود دارد که برای دسترسی به این دو بخش می‌بایست با حساب کاربری خود وارد سایت شوید.

برای دریافت راهنمایی‌های بیشتر در خصوص بخش دامنه می‌توانید به این قسمت مراجعه کنید.

-          وب‌هاستینگ و گواهی‌نامه‌ی SSL:

این بخش از سایت دو بخش اصلی دارد. در بخش «وب‌هاستینگ» می‌توانید:

هاست موردنظرتان را در سه‌حالت مختلف و

وردپرس مورد نیازتان را در سه‌حالت متفاوت خریداری کنید.

در بخش دیگر برای دریافت «گوای‌نامه‌های SSL» اقدام کنید.

-           طراحی سایت:

در این بخش می‌توانید از سه‌حالت موجود برای طراحی سایت یکی را انتخاب کنید و سفارش طراحی سایت دهید. همچنین می‌توانید کارهای پیش‌مقدمه‌ی طراحی سایت خود را نیز انجام دهید.

-           خدمات ایمیل:

به جز ثبت دامنه، هاست و پشتیبانی آن‌ها، در  بخش خدمات ایمیل می‌توانید یکی از دو حالت «Name.com Email» متعلق به خود سایت یا «GSuiteEmail» متعلق به سرویس Gmail گوگل را انتخاب کنید.

برای این بخش ۱۴ ویژگی خدماتی در نظر گرفته شده است که حالت GSuiteEmail شامل همه‌ی ویژگی‌ها با ظرفیت ذخیره‌سازی ۳۰ گیگابایت می‌شود؛ حالت Name.com Email نیز دارای ۷ ویژگی است و ظرفیت ذخیره‌سازی ۱۰ گیگابایت دارد.

-           پشتیبانی:

تمامی بخش‌های گفته شده برای یک وبسایت اعم از طراحی سایت، ثبت دامنه، هاست و ایمیل نیازمند پشتیبانی پس از فروش هستند. در قسمت پشتیبانی سایت name.com با منابعی مفید سر و کار خواهید داشت؛

بخش دانش‌محور که شامل راهنمایی‌ها و سوالات متداول کاربران است.

جستجوهای شخصی که برای جستجو‌های اولیه‌ی ثبت دامنه و هاست است.

ارائه‌ی آدرس IP کامپیوتر شخصی شما.

تبدیل Punycode به Unicode که برای تبدیل آدرس سایت از انگلیسی به فارسی و بالعکس استفاده می‌شود.

ثبت نام و پرداخت در سایت name.com

با توجه به اینکه مرکز اصلی این سایت در کشور آمریکا است مشمول تحریم های علیه ایران می شود.

برای ثبت نام در این سایت باید از ایک آدرس حقیقی غیر از ایران استفاده کنید.پرداخت در این سایت با سیستم پی پال و کارت های اعتباری قابل انجام است.بعد از اینکه محصول خود را به سبد خرید اضاف کردید در سایت پیمنت اکسپرس ثبت سفارش کنید تا پرداخت شما در اسرع وقت انجام شود.

 

Share