وب مانی

وب مانی(Webmoney) 

امروزه پرداخت آنلاین برای کاربران اینترنت امری عادی شده است. در این مقاله روش پرداخت وب مانی را معرفی و توضیح می دهیم.

وب مانی چیست؟

وب مانی یک سرویس امن و سریع برای پرداخت آنلاین است. وب مانی نیز مانند پی‌پال یک سرویس قابل اعتماد جهت پرداخت های آنلاین است که برای هدف های مختلف استفاده می شود. از طریق وب مانی شما می توانید پول ارسال کنید، پول دریافت کنید، خرید کنید و یا هر کار دیگری که نیاز به پول الکترونیکی دارد را به راحتی، سریع و ایمن انجام دهید.

وب مانی کارش را از سال ۱۹۸۸ و در روسیه آغاز کرده و مانند یک بانک آنلاین عمل می کند که افراد به راحتی می توانند پرداخت های آنلاین خود را از این طریق انجام دهند.

در عصر امروز کسب و کارهای آنلاین زیادی در سراسر دنیا مشغول فعالیت هستند و تراکنش های آنلاین زیادی در هر ثانیه رخ می دهد. وب مانی نقش مهمی را در انجام تراکنش های مالی برای کسب و کارهای آنلاین ایفا می کند.

وب مانی چطور کار می کند؟

کار کردن با وب مانی ساده است و هیچ پیچیدگی خاصی ندارد. وب مانی خدماتی مختلفی را بر اساس نیاز های مختلف کاربران ارائه می کند. در واقع کیف پول های مختلفی وجود دارد که نیازهای مختلف کاربران را رفع می کند.

کافی است وارد وبسایت https://www.wmtransfer.com شوید و یک اکانت ایجاد کنید و پس از ایجاد حساب، برای انجام معاملات ارزی مورد نظر کیف پول مربوطه را ایجاد کنید.

 کیف پول های وب مانی چه هستند؟

وب مانی کیف پول های مختلفی را برای هر ارز یا واحد پولی ارائه کرده است که در زیر هر یک را معرفی می کنیم. شما بر اساس نیاز خود می توانید هر یک را ایجاد نمایید.

-WMZ: این کیف پول مربوط به دلار ایالت متحده امریکا می باشد.

-WMR: این کیف پول مربوط به روبل روسیه می باشد.

-WME: این کیف پول مربوط به یوروی اتحادیه اروپا می باشد.

-WMU: این کیف پول مربوط به واحد پول اوکراین می باشد.

-WMK: این کیف پول مربوط به واحد پول قزاقستان می باشد.

-WMY: این کیف پول مربوط به واحد پول ازبکستان می باشد.

-WMB: این کیف پول مربوط به واحد پول بلاروس می باشد.

WMG: این کیف پول برای سهام طلا می باشد.

WMX: این کیف پول مربوط به بیت کوین می باشد.

برای انجام معاملات یک WMID اختصاصی در اختیار شما گذاشته می شود که از طریق آن می توانید به حساب ها وجه وازیر کنید و برای انجام تراکشن از همین WMID اختصاصی  استفاده می نمایید. لازم به ذکر است که ارسال پول در وب مانی رایگان انجام می شود و دریافت پول شامل ۸٪ کارمزد است.

 

جا به جایی پول از راه دور بین افرادی که یکدیگر را نمی شناسند کار سختی هست و نیازمند اعتماد طرفین است. چیزی که افراد در مرحله اول مشاهده می کنند تنها یک کد ۱۲ رقمی WMID هست. افراد این نگرانی را دارند که پشت این شناسه چه کسی قرار دارد؟ آیا فرد مورد اعتماد است؟ آیا متقلب است؟!

سرویس پاسپورت وب مانی به حل این موضوع به شما کمک می کند. 

یکWM-PASSPORT  

سند شناسایی دیجیتال هست  که شامل امضای کابر و اطلاعات شخصی مالک مثل نام حقیقی، اطلاعات گذرنامه و اطلاعات تماسی تایید شده است.

سیستم وب مانی مالکیت حقیقی را تایید می کند. بر همین اساس سیستم وب مانی انواع مختلفی از پاسپورت را ارائه می دهد که به شما معرفی می کنیم:

الیاس پاسپورت وب مانی (Alias WM-Passport) : پس از ثبت نام کاربر در سیستم وب مانی، این پاسپورت بصورت خودکار و رایگان  برای هر کاربر صادر می شود. این پاسپورت نشان می دهد که اطلاعات ارائه شده توسط کاربر هنوز تایید نشده اند.

فرمال پاسپورت وب مانی (Formal WM-Passport) : در صورتی که کاربر اطلاعات شخصی‌ خود را در سایت مرکز تاییدات شرکت وب مانی وارد کند، فرمال پاسپورت به صورت رایگان برای او صادر می شود. توجه داشته باشید که کاربر پس از اخد فرمال پاسپورت تا حدی تعيين هويت شده است اما همچنان به عنوان يک کاربر رسمی شناخته نمی شود.

اینیشال پاسپورت وب مانی (Initial WM-Passport) : این پاسپورت برای دارندگان فرمال پاسپورت صادر می شود. نماینده رسمی وب مانی میتواند با بررسی اطلاعات شخصی و مدارک هویتی کاربران، اینیشیال پاسپورت صادر نماید.

پرسنال پاسپورت وبمانی (Personal WM-Passport) : این پاسپورت اصلی ترین پاسپورت در سیستم وب مانی است و برای دارندگان فرمال پاسپورت صادر می شود. نماینده رسمی وب مانی میتواند با بررسی اطلاعات شخصی و مدارک هویتی کاربران، پرسنال پاسپورت صادر نماید.

آیا وب مانی امن است؟

مسلما امنیت مسئله بسیار مهمی است و شما قبل از انجام هر پردازش اینترنتی باید اطمینان حاصل کنید که پول‌تان را در جای معتبری قرار داده اید.

وب مانی مثل سایر روش های پرداخت توسط یک شرکت واحد اداره نمی شود بلکه هر کیف پول در وب مانی توسط یک شرکت مجزا که “ضامن” هستند مدیریت می شوند که آدرس و لیست این ضامن ها را در اینجا می توانید مشاهده کنید.

مورد دوم ایجاد سطوح مختلف امنیت برای حساب وب مانی و منابع مالی شما است. سطح اولیه و بسیار مهم کد تاییدی هست که از طریق sms به شماره شما ارسال می گردد. یعنی تا زمانی که این شماره شخصی شماست جای هیچ نگرانی نیست!

مورد بعدی سوال امنیتی هست که در هنگام ایجاد حساب از شما پرسیده شده است. اگر هر زمان به مشکل برخوردید و خواستید اکانت خود را بازگردانید از طریق سوال امنیتی که تنها شما پاسخش را می دانید می توانید به حساب خود دسترسی پیدا کنید. این موارد استفاده از وب مانی را تبدیل به یک بستر امن و مورد اعتماد کرده‌اند.

چطور می توانیم از طریق وب مانی پرداخت انجام دهیم؟

شما به راحتی از طریق وبسایت پیمنت اکسپرس می توانید پرداخت های وب مانی را انجام دهید و یا حساب خود را شارژ نمایید.

Share