آشنایی با مجموعه شرکت‌های علی بابا چین

انتشار توسط میثم عبدالهی


تاريخ و ساعت انتشار : 11:28:49,1397/6/4


آشنایی با مجموعه شرکت‌های علی بابا چین

مجموعه علی بابا در سال 1999 توسط "جک ما"  راه اندازی شد .شما به واسطه این پلت‌فرم با میلیون ها خریدار و تولید کننده در تماس خواهید بود. صد ها میلیون محصول در 40 رده اصلی در پلت‌فرم علی بابا به نمایش گذاشته می شوند.

ارتباط بین تولید کننده و خریدار در علی با با بسیار آسان است.جک ما قصد دارد مجموعه علی بابا را هفدهمین  اقتصاد دنیا در سال 2020 تبدیل کند.

در اینجا به مختصری از مجموعه شرکت های علی بابا می پردازیم.


 

TAOBAO

این پلت‌فرم مخصوص مردم چین ساخته شده است و تمام مردم چین می توانند مستقیم با تمام تولید کننده ها ارتباط داشته باشند و از تمام خدمات آنها با خبر شوند.  گفته می شود این پلت‌فرم بزرگترین مقصد تجارت موبایل چین هست.  در مجموع،  مصرف کننده ها از بازار Taobao برای بدست آوردن دانش محصول، گفتگو با دیگر مصرف کنندگان، دریافت بروزرسانی های سریع از بازرگانان و استفاده از رسانه تعاملی برای تماس با یکدیگر و با برندها و خرده فروشان استفاده می کنند.

 

TMALL.COM

بزرگترین پلت‌فرم شخص ثالث چین برای برندها و خرده فروشان است. تعداد زیادی از برندها و خرده فروشان بین المللی و چینی، ویترین هایی را در Tmall.com ایجاد کرده اند و یا به ارائه محصول در این ویترین ها می پردازند.

 

JUHUASUAN

پلت‌فرم فروش و بازاریابی برای فروش سریع. این  پلت‌فرم بازاریابی و فروش برای فروش های سریع می باشد که در آن بازرگانان بازار Tmall.com و Taobao  می توانند مشتری های جدید بدست بیاورند و آگاهی های برند را از طریق تخفیف های ویژه و رویدادهای تشویقی افزایش دهند.

 

ALIEXPRESS

بازار مصرف کننده جهانی عام. این مجموعه در اوریل 2010 راه اندازی شده  است.  یک بازار خرده فروشی جهانی است که همه‌ی مردم از سراسر جهان را قادر به خرید مستقیم از سازندگان و توزیع کنندگان در چین می سازد و دسترسی به گستره‌ی  وسیعی از محصولات را در قیمت های رقابتی دارد. طیف وسیعی از ایرانی ها هم مشتری این سایت بودند اما از آغاز سال 2016 سرویس دهی این سایت به ایران متوقف شده است.

 

ALIBABA.COM

بازار عمده فروشی اصلی برای تجارت جهانی. اولین کسب وکار گروه علی بابا، در Alibaba.com آغازشد ، این بازاریک بازار کلی فروشی انگلیسی زبان برای تجارت جهانی می باشد. خریداران در Alibaba.com، کسانی هستند که در بیش از 200 کشور و ناحیه‌ی مختلف  در سراسر جهان واقع شده اند،  نوعا عاملان بازرگانی، عمده فروشان، خرده فروشان و  سازندگان می باشند. این سایت عملا بازار عمده فروشی محسوب می شود و در ضمن برگ برنده گروه علی بابا نیز هست. این سایت در ابتدا برای قطع وابستگی خریداران چینی با شرکت ebay و amazoon با به عرصه گذاشت .