پرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

انتشار توسط میثم عبدالهی


تاريخ و ساعت انتشار : 12:23:36,1397/8/20


پرداخت هزینه لاج (Lodge) استرالیا

طی سال­های گذشته افراد بسیاری استرالیا را برای مهاجرت انتخاب کرده­اند. هرروزه افراد بسیاری نسبت به دریافت ویزا به سفارت استرالیا مراجعه می­کنند تا مجوز ورود به کشور استرالیا را دریافت کنند. متقاضیان دریافت ویزای استرالیا ابتدا باید درخواست خود را در سفارت استرالیا مطرح نموده و اکانت کاربری ایجاد کنند. پس از این مرحله نوبت به ارسال مدارک به اداره مهاجرت استرالیا خواهد رسید. لاج Lodge به معنای ارسال مدارک به اداره مهاجرت استرالیا بوده و هزینه­ای که متقاضیان برای ارسال مدارک باید بپردازند تحت عنوان هزینه لاج مشخص می­شود.

روش­های انجام لاج استرالیا

علاقه­مندان برای سفر به استرالیا می­توانند به دو صورت لاج را انجام دهند: روش اول به صورت آفلاین است که متقاضیان مدارک را از طریق پست به سفارت استرالیا ارسال می­کنند اما روش دوم به صورت آنلاین انجام می­شود. متقاضیانی که قصد دارند از روش آفلاین در مورد لاج استفاده کنند ابتدا اکانتی را بر روی وب­سایت اداره مهاجرت استرالیا ایجاد کرده و پس از آن کلیه فرم­های لازم را تکمیل نمایند. پس از انجام مراحل فوق متقاضیان باید کلیه مدارک را از طریق پست به اداره مهاجرت استرالیا ارسال نمایند.

پرداخت هزینه 

درخصوص پرداخت هزینه لاج Lodge باید گفت که در روش آفلاین از طریق پرکردن فرم پرداخت هزینه که در آن اطلاعات مختص به کارت عنوان شده انجام می­شود. چنانچه از روش آنلاین برای پرداخت استفاده شود متقاضیان پس از ساخت اکانت کاربری و پرکردن فرم­های اینترنتی مربوطه باید هزینه لاج استرالیا را به وسیله ویزا و یا مستر کارت بپردازند.  پس از پرداخت هزینه لاج Lodge افراد باید مدارک مورد نیاز را آپلود کنند. پس از پرداخت هزینه لاج متقاضیان می­توانند کد پیگیری خود را دریافت نمایند که این به معنای اتمام مراحل لاج است.

در پرداخت ارزی سفارت استرالیا می­توانند باتوجه به برنامه­های مهاجرتی مختلفی که از سوی سفارت استرالیا ارائه شده هزینه متفاوتی را درخصوص لاج پرداخت کنند. هزینه لاج استرالیا برای برنامه­های 189، 190 و 489 مبلغ 3600 دلار استرالیا بوده و درخصوص لاج برنامه­های 175 و 176 متقاضیان باید مبلغ 2960 دلار استرالیا را پرداخت نمایند.

راهنمای پرداخت هزینه لاج Lodge استرالیا

متقاضیان ابتدا باید به وب­سایت  www.border.gov.au مراجعه کرده و گزینه ImmiAccount انتخاب کرده و اقدام به ایجاد اکانت کاربری نمایند. پس از ساخت اکانت باید فرم­های اینترنتی موجود را تکمیل نموده و نسبت به پرداخت هزینه لاج به صورت آنلاین اقدام کنند. پس از این مرحله نوبت به دریافت کد TRN خواهد رسید و کلیه مدارک اسکن شده باید آپلود شود. ایرانیانی که قصد پرداخت ارزی سفارت استرالیا دارند باید درنظر داشته باشند که هزینه لاج استرالیا یا به صورت آفلاین باید پرداخت شود و یا اینکه پیش از تکمیل مراحل باید به صورت اینترنتی پرداخت شده و رسید آن در بین مدارک قرار داده شود.

متقاضیان دریافت ویزای استرالیا باید نسبت به هزینه صدور ویزا نیز توجه داشته باشند چراکه هزینه ویزا در زمان مصاحبه از سوی سفارت استرالیا دریافت خواهد شد. برای ثبت درخواست صدور ویزا متقاضیان می­توانند زمانی کمتر از 2 ساعت را برای ساعات اداری و کمتر از 3 ساعت را برای ساعات غیراداری درنظر داشته باشند.