انواتو(envato) چیست؟

انتشار توسط میثم عبدالهی


تاريخ و ساعت انتشار : 14:49:57,1397/8/29


انواتو(envato) چیست؟

انواتو(envato) چیست؟انواتو یک بازار(مارکت) بزرگ بین المللی  جهت کسب درآمد به صورت دیجیتال می باشد که به طراحان، توسعه دهندگان و افراد خلاق این امکان را می دهدکه بتوانند از ایده هایشان کسب درآمد کنند. شرکت انواتو (enavto) در سال ۲۰۰۶ در استرالیا شروع به فعالیت کرده است و هم اکنون میلیون ها نفر از سراسر دنیا از طریق مجموعه وبسایت های envato کسب درآمد می کنند. در انواتو کارهای زیادی انجام می شود. 

مجموعه وبسایت های انواتو (envato) عبارت اند از :
 

۱- بازار انواتو (Envato Market ):

مجموعه ای از بازارهای مربوط به محصولات دیجیتالی است مثل:

 
  • تم فارست(ThmeForset):تم فارست وب سایتی جهت ارائه قالب وبسایت و تم وردپرس می باشد. افرادی که در زمینه ساخت قاب وبسایت،قالب html، قالب psd و تم وردپرسی تخصص دارند تم یا قالب طراحی می کنند و در این مارکت محصولات خود را به فروش می گذارند.تم فارست یکی از پر درآمد ترین وبسایت های این مجموعه می باشد. میزان فروش این وب سایت ادر چند سال گذشته یش از ۱۵۰ میلیون دلار بوده است! در سال ۲۰۱۵،از بین وبسایت های جهان تم فارست یکی از ۱۰۰ وبسایت برتر و پر بازدید شناخته شده است. رتبه این وبسایت حتی از netflix و dropbox نیز بالاتر بوده است.
 
  • وبسایت CodeCanyon: این وبسایت برای ارائه پلاگین، برنامه های موبایل و مخصوص برنامه نویس هاست.
  • وبسایت VideoHive: ین وبسایت جهت ارائه محصولات ویدئویی مثل موشن گرافیک، افتر افکت و ... می باشد.
  • وبسایت AudioJungle: این وبسایت جهت ارائه محصولات صوتی، موسیقی می باشد.
  • وبسایت GraphicRiver:  این وبسایت جهت ارائه تصاویر گرافیکی، Mockup های فوتوشاپ، قالب های مناسب پاور پوینت، المان های وب مثل دکمه و فرم و … می باشد.
  • وبسایت PhotoDune: این وبسایت برای محصولات عکس و عکاسی می باشد.
  • وبسایت 3DOcean: این وبسایت برای ارائه مدل های سه بعدی می باشد.
 

۲- استدیو انواتو(Envato Studio ):

محلی برای ارتباط با آزادکاران(فریلنسر ها) جهت انجام خدمات خلاق و فنی مثل طراحی لوگو، تولید محتوا، ساخت محصول و …. می باشد.

فریلنسرها از سراسر دنیا توسط تیم انواتو انتخاب شده اند و شما از این طریق می توانید پروژه های مختلفی تعریف کنید و کارهای خود را با اطمینان برون سپاری کنید، به این دلیل که فریلنسرها از قبل گزینش شده اند و قیمت و مدت زمان تحویل پروژه نیز مشخص است.
 

۳-آموزش های انواتو (Envato Tuts+) :

مرکز یادگیری جامعه انواتو می باشد و بیش از ۲۱۰۰۰ آموزش رایگان در این وبسایت قرار دارد. این وبسایت شامل ویدئو و دوره های آنلاین در زمینه های مختلف می باشد.

 

۴-سایت ساز انواتو(Envato Sites ):

از این طریق می توانید بدون هیچ دانش برنامه نویسی وبسایت بسازید.

 

۵-انواتو المنت( Envato Elements) :

یک بازار با رویکرد اشتراکی برای طراحی محصول  است. به این صورت که با عضویت ماهانه می توان به صورت نا محدود از کتابخانه های گرافیکی، فونت ها، قالب ها و موارد دیگر استفاده کرد.

فعالیت در بازار بین المللی و کسب درآمد از envato

توجه داشته باشید این شرکت در سال ۲۰۱۶ اقدام به ثبت خودش در آمریکا می کند و به دلیل تحریم های موجود در حال حاضر خرید یا پرداخت با IP ایران از مجموعه envato با مشکل مواجه هست. 
با این حال ایرانیان زیادی در حال حاضر مشغول فعالیت جدی و کسب درآمد از این بازار بین المللی هستند. 
جهت کسب درآمد می توانید به عنوان فریلنسر در این مجموعه فعالیت داشته باشید  و هم می توانید محصولات مختلفی با توجه به تخصص خود تولید کنید و برای فروش در مارکت انواتو که  پیش تر در موردش توضیح دادیم قرار دهید.
جهت برداشت مبالغ حاصل از درآمد فروش محصولات خود و یا خرید یا عضویت در مجموعه envato می توانید از خدمات نقد کردن درآمد ارزی  وبسایت پیمنت اکسپرس استفاده کنید. 
پی پال یکی از مطمئن ترین و رایج ترین راه های مورد استفاده فریلنسر ها جهت نقد کردن درآمد ارزی است.
به طور مثال از طریق خدمات نقد کردن درآمد ارزی وبسایت پیمنت اکسپرس می توانید مبلغی که در حساب انواتو قرار دارد را به حساب پی پال خود در پیمنت اکسپرس انتقال دهید.
 

 

در صورت تمایل برای خرید یا پرداخت در این مارکت بین المللی می توانید درخواست خود را از طریق این فرم ارسال نمایید، کارشناسان پس از بررسی با شما در تماس خواهند بود.