خريد و فروش ارزهاي رمزنگاري شده

بیت کوین

ارز رمز نگاری شده در واقع پول  الکترونیکی است که برخلاف پول های رایج، تحت مالکیت هیچ حکومت خاصی نیست، هیچ کس آن را کنترل نمی کند  و کاملاً مجازی است. در حال حاضر چندین ارز دیجیتال وجود دارند ، اما اولین و رایج ترین ارز دیجیتالی، “بیت کوین” هست که به احتمال زیاد اسمش را زیاد شنیده‌اید.

 

بیت کوین(Bitcoin) چیست و چطور کار می کند؟

بیت کوین ارز رمز نگاری شده  است که در سال ۲۰۰۹ به وجود آمده و به هیچ حکومتی وابسته نیست و پولی کاملاً غیر متمرکز است. توجه داشته باشید که بیت کوین مشابه پول های کاغذی که توسط بانک ها تولید می شود نیست بلکه یک واحد پول آنلاین مستقل است که به صورت مجازی، ارزشی معادل پول واقعی دارد. ارزش این پول به صورت داده های کامپیوتری است و تبادلات مالی از طریق همین داده ها انجام می شوند.

 

افزایش محبوبیت بیت کوین در دنیا

در حال حاضر این ارز دیجیتالی در دنیا به محبوبیت زیادی رسیده است، روزانه بیش از ۳۰۰۰۰۰ معامله مالی بیت کوین انجام می شود. جالب است بدانید در برخی نقاط دنیا حتی امکان خرید پیتزا با پرداخت بیت کوین نیز ارائه شده است، همچنین تعداد خودپردازهای بیت کوین نیز رو به افزایش است.

 به دلیل افزایش محبوبیت این ارز دیجیتال امکان تبدیل آن به ارز واقعی نیز وجود دارد. صرافی‌های بسیار زیادی در سرتاسر دنیا، اقدام به تبدیل بیت کوین به ارز واقعی یا تبدیل ارز واقعی به بیت کوین می‌کنند.

 

انتقال پول به صورت ناشناس

 تبادلات مالی در بیت کوین به طور ناشناس انجام می شوند و این موضوع یکی از دلایل محبوبیت بیت کوین می باشد. برای استفاده از بیت کوین تنها چیزی که لازم است این هست که افراد نرم افزار بیت کوین را بر روی کامپیوتر خود داشته باشند و همه افراد از طریق اینترنت به هم متصل می شوند، این شبکه بیت کوین را شکل می دهد. برای استفاده از بیت کوین و تبادلات مالی هیچ نیازی به وارد کردن مشخصات فردی مثل نام، ایمیل،شماره تماس یا ….. نیست!

تراکنش هایی که در این شبکه مالی آنلاین انجام می شوند غیر قابل ردیابی هستند یعنی تشخیص این موضوع که ارسال کننده یا دریافت کننده پول چه شخصی بوده ممکن نیست.

 

محل نگهداری بیت کوین

بلاک چین( Block Chain) یک سیستم دیجیتالی بزرگ برای نگهداری تبادلات ارزی بیت کوین است.

در واقع بلاک چین یک پایگاه داده غیر متمرکز است که سوابق تمام معاملات دیجیتالی کاربران آنجا ثبت می شوند  و این سوابق توسط تمامی کامپیوترهای موجود در شبکه بیت کوین قابل مشاهده و نگهداری هستند. در واقع تکنولوژی بلاک چین با حذف واسطه ها مبادلات ارزی دیجیتال را آسان تر و راحت تر می کند.

از آنجا که اطلاعات تمام تبادلات روی بلاک چین ذخیره می شوند می توان به یکی از مزیت های بیت کوین که شفافیت است اشاره کرد.

 

امنیت بیت کوین

مهم‌ترین عاملی که امنیت و شفافیت این شبکه را حفظ می‌کند اوپن‌سورس (متن‌باز) بودن این سیستم است، همچنین قوانینی در این شبکه وجود دارد که به شما کمک می‌کند به طور کامل تمام تراکنش‌ها را در این سیستم زیر نظر داشته باشید. هر فرد با استفاده از رمز یا آدرس شخصی می تواند به بیت کوین هایش دسترسی پیدا کند، در عین حال هر فرد درون شبکه می تواند بیت کوین‌های موجود هر آدرس را مشاهده کند و اینکه بیت‌کوین‌ها از کجا و به چه آدرسی منتقل شده‌اند هم کاملا قابل مشاهده است، فقط اطلاعات شخصی افراد استفاده کننده مشخص نیست،در واقع بیت کوین  شفافیت و محرمانگی را در کنار هم دارد.

 

چگونه می توان بیت کوین به دست آورد؟

یکی از روش ها این هست که خودتان بیت کوین استخراج کنید(BitcoinMining)!

با استفاده از سخت افزارهای قدرتمند می توانید خودتان بیت کوین استخراج کنید. در حال حاضر مزرعه استخراج بیت کوین(Mining Farm) در نقاطی از دنیا مشغول کار هستند .

 


ثبت سفارش